Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzali podatek VAT

Data publikacji 19.10.2009

Śląscy policjanci zatrzymali trzech członków zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się wyłudzaniem podatku VAT na podstawie fikcyjnych faktur na olej napędowy i komponenty paliw płynnych. W czasie tego procederu wprowadzono do obrotu około 1 mln zł pochodzących z przestępstwa. Przestępcom może grozić nawet 10 lat więzienia.

Cały proceder oparty był na wystawianiu fikcyjnych faktur, dotyczących obrotu olejem napędowym i komponentami paliw płynnych. W trakcie tego procederu wprowadzono do obrotu 1.000.000 złotych pochodzących z przestępstw. Zatrzymani są mieszkańcami Śląska, mają 27, 30 i 31 lat. Ich działalność miała miejsce w latach 2004 – 2005.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Katowicach zabezpieczyli na poczet kar i grzywien należące do nich mienie, m.in.: 3 samochody marki Mercedes, Jeep Grand Cherokee i Opel Vectra. Prokurator Okręgowy w Katowicach zastosował wobec nich dozory policyjne, poręczenia majątkowe od 10.000 do 50.000 złotych oraz zakazy opuszczania kraju.

Dotychczas w tej sprawie zatrzymano 6 osób, z których 3 zostały tymczasowo aresztowane a 3 pozostają pod policyjnym dozorem. Prowadzący śledztwo policjanci twierdzą, że sprawa jest rozwojowa i planowane są kolejne zatrzymania.

(źródło: KWP w Katowicach)

Powrót na górę strony