Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano włamywaczy i złodziei

Data publikacji 19.10.2009

Funkcjonariusze kryminalni ze Starego Miasta i Wydziału Samochodowego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o włamania i kradzieże z placów budów. Sprawcy, działając co najmniej od kilku ostatnich miesięcy, przewozili kradziony towar samochodami z wypożyczalni. Zatrzymani okazali się także sprawcami kradzieży dwóch aut. Teraz grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Poznańscy policjanci od kilku miesięcy tropili włamywaczy, którzy kradli narzędzia i materiały budowlane z okolicznych placów budów. Do zatrzymania dwóch podejrzanych mężczyzn doszło w ubiegłym tygodniu. Wtedy to kryminalni zainteresowali się dwoma samochodami dostawczymi, jadącymi w rejonie ulicy Kotowo. Do kontroli pojazdów doszło na jednej z sąsiednich ulic, przed posesją przy której zaparkowano auta.

W samochodach dostawczych znajdowały się skradzione europalety i wata mineralna.Zatrzymano wówczas dwóch mężczyzn: Waldemara L. lat 33 i Krystiana T. lat 26, którzy chwilę wcześniej kierowali pojazdami. W kabinie jednego z mercedesów znaleziono także narzędzia, które prawdopodobnie służyły sprawcom do włamań. Chwilę później przeszukano dwie posesje, na których zabezpieczono dziesiątki różnego typu wartościowych przedmiotów.

Łącznie na trzech samochodach ciężarowych i dwóch lawetach policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt pozycji materiałów budowlanych. Był tam cement, glazura, wata mineralna, drzwi i okna, a także grzejniki, armatura łazienkowa oraz zestawy do automatycznego otwierania bram garażowych i ogrodzeniowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli także elektronarzędzia i narzędzia budowlane, takie jak betoniarki i zagęszczarki. W domu jednego ze sprawców znaleziono m.in. około 30 aparatów fotograficznych, kilkanaście telefonów komórkowych i trzy laptopy. W trakcie ustaleń poczynionych przez policjantów Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego KMP w Poznaniu okazało się, że zatrzymani byli też sprawcami kradzieży dwóch pojazdów. W jednym z przypadków skradziony vw crafter miał wartość około 80 tysięcy złotych. Jego poszukiwania nadal trwają. Drugi z pojazdów to opel astra, który już wcześniej odnaleziony został przez poznańskich policjantów.

Zatrzymanym mężczyznom postawione zostały zarzuty. Za tego typu przestępstwa grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec zatrzymanych sąd zastosował areszt tymczasowy. Poznańscy dochodzeniowcy ustalają teraz kolejne osoby pokrzywdzone, których skradzione przedmioty znajdują w się w policyjnym depozycie.

(źródło: KWP w Poznaniu)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.08 MB)

Powrót na górę strony