Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny cios w narkotykowy biznes

Data publikacji 20.10.2009

Zachodniopomorscy policjanci zabezpieczyli około 1700 porcji narkotyków wartych 45 tysięcy złotych i zatrzymali trzech dostawców, którzy dostarczali narkotyki na rynek jednego z powiatów. Wczoraj sąd wobec jednego z zatrzymanych zastosował trzymiesięczny areszt.

Operacyjni z Gryfina od jakiegoś czasu rozpracowywali dealerów narkotykowych i w zeszłym tygodniu przystąpili do realizacji planowanych zatrzymań. Pierwszym zatrzymanych był 22-letni mieszkaniec powiatu. W momencie zatrzymania posiadał przy sobie prawie 700 gramów marihuany. Narkotyki przewoził w plecaku. Po zatrzymaniu 22-latek trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna już usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, a prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór i poręczenie majątkowe. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Kolejnym podejrzewanym w tej sprawie jest 34–letni dostawca środków odurzających, który również jest mieszkańcem powiatu gryfińskiego. Policjanci zatrzymali go w miniony weekend. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu wprowadzenia do obiegu znacznej ilości narkotyków. Wczoraj sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.

Z ilości zabezpieczonej w tej sprawie marihuany można było sporządzić prawie 1500 działek. Ich wartość na czarnym rynku to prawie czterdzieści tysięcy złotych.

Również w miniony weekend w Cedyni zatrzymano jeszcze jednego dilera narkotykowego. Zatrzymanie nastąpiło w związku z realizacją innej sprawy. Udział w niej brali policjanci z Chojny wraz z funkcjonariuszami z Cedyni i Szczecina.

W czasie zaplanowanych działań przeprowadzili oni kontrolę samochodu, którego kierowcą był 25-letni mieszkaniec powiatu gryfińskiego. W trakcie przeszukania w samochodzie kryminalni znaleźli ponad 14 gramów amfetaminy oraz 12 gramów marihuany. Następnie, przeszukując mieszkanie zatrzymanego, policjanci ujawnili kolejne kilkadziesiąt gramów marihuany oraz młynek elektryczny. W sumie zabezpieczyli prawie 70 gramów narkotyków. Ich czarnorynkową wartość szacuje się na około pięć tysięcy złotych.

W trakcie dalszych czynności ustalono, że zatrzymany 25-latek w okresie od kwietnia do października br. sprzedawał narkotyki nie tylko dorosłym ale również małoletnim. Prokurator Rejonowy w Gryfinie zastosował wobec zatrzymanego dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe.

Zatrzymane osoby były już wcześniej notowane przez zachodniopomorską Policję za przestępstwa narkotykowe. Za posiadanie oraz udzielanie środków psychotropowych może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Szczecinie)

Powrót na górę strony