Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali przemytników, zabezpieczyli 5 kg marihuany

Data publikacji 20.10.2009

Policjanci Centralnego Biura Śledczego wspólnie z funkcjonariuszami z Olsztyna zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o przemyt marihuany. Narkotyki ukryte były w kołach zapasowych samochodu. W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 5 kg marihuany o wartości 75 tys. zł. Teraz funkcjonariusze ustalają skąd dokładnie pochodziły i gdzie miały trafić narkotyki.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego KWP w Olsztynie od dłuższego czasu pracowali nad sprawą przemytu marihuany zza zachodniej granicy. Policjanci zbierali informacje dotyczące osób mogących brać udział w tym przestępczym procederze. Gdy kryminalni zebrali wystarczający materiał dowodowy przystąpili do realizacji.

Wczoraj na terenie Ostródy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn poruszających się busem. Funkcjonariusze dokładnie przeszukali pojazd. W kołach zapasowych znaleźli ukrytych ponad 5 kilogramów marihuany o wartości 75 tys. zł. Zabezpieczyli także 3600 euro. Mężczyźni w wieku od 22 do 35 lat zostali zatrzymani.

Piotrowi W., Krzysztofowi K. oraz Dariuszowi K. najprawdopodobniej zostaną przedstawione zarzuty przemytu znacznych ilości narkotyków oraz wprowadzania do obrotu środków odurzających. Mieszkańcy Ostródy, z których jeden był już karany za przestępstwa narkotykowe, co najmniej 10 najbliższych lat mogą spędzić za kratkami. Policjanci zwrócą się z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzn środków zapobiegawczych w postaci tymczasowych aresztów.

Teraz funkcjonariusze ustalają, gdzie miały trafić narkotyki oraz skąd dokładnie pochodziły.

(źródło: KWP w Olsztynie)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.98 MB)

Powrót na górę strony