Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana dziupla paserska

Data publikacji 20.10.2009

Prawie 1,5 kg zabezpieczonych narkotyków o czarnorynkowej wartości ponad 33 tys. zł. i zlikwidowana dziupla paserska - to efekt pracy kryminalnych ze starogardzkiej komendy. Policjanci zabezpieczyli pochodzące z kradzieży narzędzia pneumatyczne, elektronarzędzia, maszyny i części samochodowe. Policjanci zatrzymali 48-letniego mieszkańca Starogardu, który miał przy sobie środki odurzające i 56–letniego właściciela posesji, gdzie znajdowała się dziupla.

Wczoraj po południu kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zlikwidowali znajdującą się na terenie gminy Bobowo dziuplę paserską. Na posesji, znajdującej się z dala od innych zabudowań, funkcjonariusze zabezpieczyli pochodzące z kradzieży rzeczy, m.in. elektronarzędzia, samojezdną kosiarkę spalinową, narzędzia pneumatyczne, migomat, rusztowania budowlane oraz części samochodowe. Przedmioty znajdowały się w pomieszczeniach gospodarczych będącego w budowie budynku.

W czasie, gdy policjanci pracujący na miejscu zabezpieczali odzyskane mienie zauważyli na drodze dojazdowej do tej posesji dostawczego fiata. Kierowca na widok funkcjonariuszy nagle zawrócił i zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w pościg. Po przejechaniu około 300 metrów, kierowca fiata zatrzymał auto, wysiadł z pojazdu i wyrzucił w pobliskie zarośla dwie torby.

Jak się okazało w torbach były znaczne ilości narkotyków. Policjanci zabezpieczyli prawie 1,5 kilograma amfetaminy i marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 33 tys. zł.

48-letni mieszkaniec Starogardu został zatrzymany. Dzisiaj usłyszy zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do policyjnego aresztu trafił również 56-letni właściciel posesji, któremu funkcjonariusze przedstawili już zarzut paserstwa. Paserstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 5 lat.

(źródło: KWP w Gdańsku)

Powrót na górę strony