Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W przestępstwo wciągnął synów

Data publikacji 21.10.2009

52-letni Zbigniew Z. postanowił sam zająć się "edukacją" swoich synów. Zamiast posłać ich do szkoły, zabrał 15-letniego Krystiana i 16-letniego Kajetana ze sobą, na włamanie do jednego z magazynów. Do środka weszli wykuwając dziurę w ścianie. Ich łupem padła armatura sanitarno-montażowa. Ojciec został zatrzymany na miejscu włamania, natomiast synowie w domu. Dzisiaj zajmą się nimi wolscy policjanci.

Przed południem policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z Woli zauważyli trzy osoby, włamujące się przez wykutą w ścianie dziurę do jednego z magazynów przy ul. Prądzyńskiego. Sprawcy na widok radiowozu natychmiast rzucili się do ucieczki. Jako pierwszy w ręce mundurowych wpadł 52-letni Zbigniew Z. Kilkanaście minut później policjanci zatrzymali w jednym z wolskich bloków pozostałych sprawców - synów Zbigniewa Z.: 15-letniego Krystiana Z. i 16-letniego Kajetana Z.

Przed wejściem do jednej z piwnic funkcjonariusze zabezpieczyli trzy duże torby z różnymi elementami hydraulicznymi i metalowymi. W mieszkaniu zatrzymanych policjanci znaleźli inne skradzione przedmioty metalowe. Dzisiaj funkcjonariusze prowadzący sprawę oszacują wartość skradzionych rzeczy.

Zbigniew Z. noc spędził w izbie zatrzymań, natomiast jego synowie w izbie dziecka. Za swój czyn wkrótce odpowiedzą przed sądem.

(źródło: KSP)

Powrót na górę strony