Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzewany o śmiertelne pobicie

Data publikacji 21.10.2009

Policjanci z Łodzi zatrzymali 55-letniego mężczyznę, który jest podejrzewany o to, że pobił ze skutkiem śmiertelnym swoją 81-letnią matkę. Zatrzymany oświadczył, że uderzył kobietę, ale nie pamięta szczegółów zdarzenia, ponieważ był pijany. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

20 października około godz. 15.00 policjanci z VIII Komisariatu zostali powiadomieni o zgonie starszej kobiety. Zdarzenie miało miejsce w mieszkaniu przy ul. Felsztyńskiego, gdzie funkcjonariusze znaleźli ciało 81-letniej mieszkanki Łodzi. W lokalu widoczne były ślady krwi. Na ciele ofiary ujawniono liczne obrażenia, które wskazywały na to, że nie był to zgon z przyczyn naturalnych.

Wnuczka denatki w rozmowie z policjantami oświadczyła, że jej ojciec, który mieszkał razem z babcią zachowywał się wobec niej agresywnie. Funkcjonariusze ustalili, że 55-letni syn ofiary, mógł przebywać u swojej konkubiny. Kryminalni z KMP natychmiast pojechali pod wskazany adres.

Podejrzewany został zatrzymany około godz. 20:00, gdy wraz ze swoją partnerką wracał z zakupów. Mężczyzna w rozmowie ze śledczymi oświadczył, że wieczorem 18 października wrócił do domu, po tym jak wypił sporą ilość alkoholu. Pomiędzy nim a matką wywiązała się awantura, podczas której kilka razy uderzył starszą kobietę w twarz.

Oświadczył również, że szczegółów zdarzenia nie pamięta, gdyż był pijany. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Łodzi)
 

Powrót na górę strony