Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ranił nożem kolegę z roku

Data publikacji 22.10.2009

24-letni student z Opola usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa. Pod pretekstem pomocy w załatwieniu pewnej sprawy, wywiózł kolegę z roku do lasu. Ranił go nożem w szyję. Na szczęście chłopakowi udało się uciec. Zatrzymanemu Dariuszowi M. grozi kara nie mniejsza niż 8 lat pozbawienia wolności.

19 października br. 24-letni student jednej z opolskich uczelni poprosił swojego kolegę z roku o przysługę. Potrzebny był, jak powiedział do załatwienia „pewnej sprawy”. Dariusz M. nie sprecyzował jednak o jaką sprawę chodzi. Kolega z roku zgodził się i obaj pojechali samochodem w kierunku Łubnian.

Studenci przez dłużą chwilę krążyli po lesie w okolicy Dąbrówki Łubniańskiej. W końcu Dariusz M. wybrał miejsce „załatwienia sprawy”. Zaczął kopać dół, w czym pomagał mu kolega z roku. Po skończeniu pracy, wykorzystując nieuwagę kolegi, Dariusz M. ranił go nożem w szyję.

Przerażony 23-latek wyrwał się napastnikowi i pobiegł w stronę drogi. Rannego mężczyznę zawiózł do szpitala przejeżdżający tamtędy kierowca.

Tego samego dnia policjanci z Opola na terenie uczelni zatrzymali Darusza M. Opolscy policjanci, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Opolu, wyjaśniają okoliczności tej sprawy.
Wczoraj 24-letni Dariusz M. został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za usiłowanie zabójstwa mężczyźnie grozi kara nie mniejsza niż 8 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Opolu)
 

Powrót na górę strony