Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca zabójstwa

Data publikacji 22.10.2009

Policjanci i prokurator wyjaśniają okoliczności zabójstwa, do którego doszło w jednym z olsztyńskich mieszkań. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 26-letni Marek Sz. kilkakrotnie ugodził nożem 55-letniego mężczyznę, a następnie ranił 26-letnią kobietę. Policjanci zatrzymali 26-letniego sprawcę. Marek Sz. usłyszał już zarzut zabójstwa i usiłowania zabójstwa. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Wczoraj około godziny 13.30 oficer dyżurny olsztyńskich policjantów otrzymał telefoniczne zgłoszenie od jednego z mieszkańców o zabójstwie. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 26-letni Marek Sz. przyszedł do mieszkania zajmowanego przez 26-letnią kobietę i jej konkubenta. Między mężczyznami doszło do awantury, w czasie której 26-latek kilkakrotnie ugodził nożem w okolice klatki piersiowej 55-letniego mężczyznę, a następnie ranił 26-letnią kobietę i uciekł z miejsca zdarzenia. Pokrzywdzona kobieta poinformowała o zaistniałej sytuacji sąsiada, który następnie zadzwonił po pogotowie i policję.

26-letnia kobieta została przewieziona do szpitala a przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon 55-letniego mężczyzny. Na miejscu zdarzenia policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, technik kryminalistyczny oraz prokurator przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady.

Kryminalni zatrzymali 26-letniego Marka Sz. Mężczyzna usłyszał już zarzut zabójstwa i usiłowania zabójstwa. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

(źródło: KWP w Olsztynie)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.36 MB)

Powrót na górę strony