Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyprowadzała pieniądze z urzędu

Data publikacji 22.10.2009

Przez kilkanaście lat z jednego z urzędów w powiecie mińskim zostało wyprowadzone ponad 100 tys zł. Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcję. W wyniku prowadzonych czynności, została zatrzymana 38-letnia Iwona Z. Kobieta na trzy miesiące trafiła do aresztu. Za oszustwo grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Mińscy policjanci specjalizujący się w wykrywaniu oszustw i wyłudzeń wpadli na trop podejrzanych praktyk finansowych w jednym z urzędów. Prowadzone śledztwo pozwoliło dotrzeć do  jednej z mieszkanek gminy Cegłów. Kobieta wykorzystała uprawnienia i kompetencje do tego, aby nielegalnie gromadzić pieniądze, które do urzędu wpłacali mieszkańcy.

Pozyskane w ten sposób pieniądze trafiały prawdopodobnie do „kieszeni” 38-letniej Iwony Z. i innych podstawionych osób. Przez kilka ostatnich lat kobiecie udało się pozyskać  kwotę ponad 100 tys zł. Teraz za sprzeniewierzenie publicznych pieniędzy odpowie ona przed sądem. Na wniosek policji i prokuratury sąd zastosował wobec Iwony Z. trzy miesiące tymczasowego aresztu.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci badają jeszcze inne wątki przestępczej działalności.

(źródło: KSP)

Powrót na górę strony