Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano podejrzanych o skimming

Data publikacji 26.10.2009

Nawet do 25 lat więzienia może grozić dwóm obywatelom Bułgarii, zatrzymanym przez jeleniogórskich policjantów. Mężczyźni zostali zatrzymani w związku z podejrzeniem o kopiowanie danych z kart płatniczych, poprzez elektroniczne urządzenia zamontowane na bankomatach. W hotelu, w którym się zatrzymali podejrzani, funkcjonariusze znaleźli dwa urządzenia do kopiowania danych, laptop, różnego rodzaju karty magnetyczne, twarde dyski oraz przedmioty służące do montażu zabezpieczonych urządzeń elektronicznych.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą komendy miejskiej w Jeleniej Górze zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kopiowanie danych z kart płatniczych poprzez urządzenia elektroniczne zamontowane na bankomatach. Zatrzymani to obywatele Bułgarii w wieku 31 i 49 lat.

Funkcjonariusze trafili na ślad przestępców, po tym jak uzyskali informację, że na jednym z bankomatów w Jeleniej Górze zamontowane jest podejrzane urządzenie. Sprawdzając tę informację policjanci znaleźli tam urządzenie umożliwiające kopiowanie kodów zabezpieczających karty używane przez klientów.

By ustalić kto za tym stoi, funkcjonariusze przygotowali zasadzkę. Długo nie musieli czekać. Po chwili wkraczając do akcji, zatrzymali w pobliżu bankomatu dwóch mężczyzn, którzy pojawili się by zdemontować urządzenie. Prowadząc dalsze czynności w tej sprawie, policjanci trafili do hotelu, w którym zatrzymali się podejrzani.

W ich pokoju funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli dwa urządzenia do kopiowania danych, laptop, różnego rodzaju karty magnetyczne, twarde dyski oraz przedmioty służące do montażu zabezpieczonych urządzeń elektronicznych. Policjanci ustalili również, że sprawcy zamontowali urządzenie kopiujące dane także na innym bankomacie.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze obecnie sprawdzają szczegółowo okoliczności tej sprawy. Podejrzewają oni, że sprawcy mogli dopuścić się takich przestępstw także w innych regionach Polski. Za tego typu przestępstwo sprawcom może grozić kara nawet do 25 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP we Wrocławiu)
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.23 MB)

Powrót na górę strony