Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

10 tys. paczek papierosów z kontrabandy

Data publikacji 27.10.2009

Ponad 10 tys. paczek znaleźli policjanci w ściganym samochodzie. Kierowca przez kilka kilometrów uciekał usiłując zgubić funkcjonariuszy. W tym czasie wielokrotnie łamał przepisy ruchu drogowego, stwarzając zagrożenie dla innych osób. Za swój czyn odpowie przed sądem.

Wczoraj funkcjonariusze policji autostradowej w okolicach Legnicy zauważyli pojazd marki Mercedes, którego kierujący popełnił wykroczenie drogowe. Policjanci postanowili zatrzymać samochód do kontroli drogowej. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe dając kierowcy wyraźny sygnał do jego zatrzymania. Kierowca mercedesa, widząc co się dzieje, nie zatrzymał się, tylko gwałtownie przyspieszył. Zjechał z autostrady i zaczął uciekać w kierunku miejscowości Osetnica. Kierowca jechał z bardzo dużą prędkością zagrażając bezpieczeństwu innych uczestników ruchu. Przejeżdżając przez jedną z miejscowości z prędkością 144 km/h minął osoby idące poboczem. Przekroczył dozwoloną prędkość o blisko 100 km/h. Kierujący usilnie chciał zgubić ścigający go patrol. Kierowca widząc, że policjanci cały czas siedzą mu na ogonie, postanowił zjechać na polną drogę licząc, że funkcjonariusze odpuszczą.

W pewnym momencie policjanci zablokowali ścigany pojazd. Kierowca został zatrzymany. 40-letni mieszkaniec województwa lubuskiego nie posiadał dowodu rejestracyjnego ani uprawnień do kierowania pojazdami. Funkcjonariusze sprawdzili samochód. Szybko wyszło na jaw dlaczego mężczyzna uciekał. W samochodzie policjanci znaleźli ponad 10 tysięcy paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy, a w jednym ze schowków ujawnili ponad 16 tysięcy euro. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

 

 

 

 

Powrót na górę strony