Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prawo jazdy za łapówkę

Data publikacji 28.10.2009

Już 255 osób zatrzymali wrocławscy policjanci w sprawie korupcji przy uzyskiwaniu prawa jazdy. W ręce funkcjonariuszy wpadły kolejne dwie osoby podejrzane o ten czyn. Jak ustalili policjanci osoby te pozytywnie zaliczyły egzamin pomimo tego, że w nim nie uczestniczyły. Za wręczenie korzyści majątkowej w zamian za załatwienie sprawy grozi kara do 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w sprawie korupcji przy uzyskiwaniu prawa jazdy zatrzymali dwie osoby: 33-letnią mieszkankę Wrocławia oraz 26-letniego mieszkańca Sycowa. Oboje podejrzani są o to, że wręczyli korzyść majątkową w kwocie po 2.500 złotych, pośrednikowi właścicielowi jednego z ośrodków szkolenia kierowców we Wrocławiu, w zamian za uzyskanie pozytywnego wyniku egzaminu na prawo jazdy kat. B. Jak ustalili funkcjonariusze zatrzymane osoby w 2005 roku pozytywnie zaliczyły egzamin pomimo tego, że w nim nie uczestniczyły.

W sprawie korupcji przy uzyskiwaniu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi policjanci od 2005 roku zatrzymali już 255 osób w tym m. in.: kursantów, pośredników, instruktorów, egzaminatorów oraz właścicieli szkól nauki jazdy. Na początku sprawa dotyczyła tylko województwa dolnośląskiego, a w chwili obecnej obejmuje już teren całej Polski.

Wobec kobiety zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 2.000 złotych.

Za wręczenie korzyści majątkowej w zamian za załatwienie sprawy grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat .

(źródło: KWP we Wrocławiu)

 

 

Powrót na górę strony