Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bydgoszcz: Tragiczne skutki przestępczej działalności

W nocy z piątku na sobotę (13/14 stycznia) ok. godz. 1.30 policjanci z Komendy Powiatowej w Rypinie zostali powiadomieni o wybuchu, do jakiego doszło na stacji gazu LPG w Rypinie przy ul. Toruńskiej. Jak ustalono, w krótkim czasie doszło do trzech eksplozji. Po przybyciu na miejsce i po ugaszeniu pożaru przez strażaków w pomieszczeniu - baraku - gdzie miał miejsce wybuch, policjanci znaleźli zwłoki właściciela tej stacji - 22 letniego mieszkańca Rypina. Jak ustalono zginął on na skutek wybuchu.

Policjanci, którzy podjęli działania na miejscu wybuchu ustalili, że mężczyzna przetaczał gaz z 11kg butli do dużego zbiornika w celu późniejszej sprzedaży gazu przeznaczonego do użytku domowego jako paliwo pędne do pojazdów mechanicznych. W celu podwyższenia ciśnienia w butlach, z których gaz był przetaczany, właściciel stacji podgrzewał je otwartym ogniem. W przeciwieństwie do gazu przeznaczonego do kuchenek gazowych i do celów grzewczych, gaz będący paliwem jest obłożony podatkiem akcyzowym.

Wcześniej, tj. 22 listopada ubr. Rypińscy policjanci zatrzymali już tego samego mężczyznę na gorącym uczynku takiego samego przestępstwa. Wówczas także podgrzewał on otwartym ogniem 11 kilogramowe butle z gazem Propan-butan i został zatrzymany w trakcie tego przestępczego procederu. Niedawno policjanci zakończyli prowadzone przeciwko niemu postępowanie.
Powrót na górę strony