Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

1200 l spirytusu i 2 tys.paczek papierosów bez akcyzy

Data publikacji 28.10.2009

Świętokrzyscy stróże prawa zatrzymali wczoraj 27-letniego mężczyznę oraz 26-letnią kobietę, u których w garażu znaleźli dużą ilość spirytusu i papierosów bez polskich znaków akcyzy, a także znaczną ilość nakrętek i etykiet ze znakami towarowymi znanych marek alkoholi. Podejrzewane osoby trafiły do policyjnego aresztu. Może im grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj pełniący służbę policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach na jednej z ulic zwrócili uwagę na dwie młode osoby stojące obok zaparkowanego volkswagena. Funkcjonariusze wylegitymowali parę. Jak się okazało kobieta i mężczyzna przyjechali do jednego z garaży, obok którego stał volkswagen. Stróże prawa sprawdzili co znajduje się w pomieszczeniu. To co zobaczyli przeszło ich oczekiwania. 27-latek oraz jego 26 – letnia przyjaciółka w garażu zgromadzili blisko 1200 litrów spirytusu oraz 2000 paczek papierosów. Cały „towar” nie posiadał polskich znaków akcyzy. Policjanci znaleźli także ponad 6000 sztuk butelek plastikowych przygotowanych do napełnienia prawdopodobnie zabezpieczonym spirytusem oraz plastikowe worki, w których znajdowała się znaczna ilość nakrętek zarówno plastikowych jak i metalowych, a także etykiet ze znakami znanych marek alkoholi.

Kobieta i mężczyzna trafili do policyjnego aresztu. Jeśli potwierdzi się podejrzenie, że zatrzymani wprowadzali towar z podrobionymi znakami towarowymi do obrotu, może im grozić kara grzywny i pozbawienia wolności do lat 3.

(źródło: KWP w Kielcach)
 

Powrót na górę strony