Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na leasingach wyłudzili ponad 10 mln zł

Data publikacji 29.10.2009

Ponad 10 milionów mogła wyłudzić z firm leasingowych zorganizowana grupa przestępcza rozbita przez wrocławskich policjantów. W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali już 7 osób, w tym organizatora przestępczego procederu. Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem, grozi im kara do 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu rozbili grupę zajmująca się wyłudzeniami pieniędzy z firm leasingowych. Wczoraj w ich ręce wpadli organizator tego procederu oraz najważniejsi członkowie grupy. Wśród zatrzymanych osób zorganizowanej grupy przestępczej jest czworo mieszkańców Wrocławia w wieku od 20 do 41 lat oraz 32-letni mieszkaniec Olkusza.

Funkcjonariusze podejrzewają, że grupa działała od lutego 2008 roku do chwili obecnej na terenie całego kraju. Jak ustalili policjanci, sprawcy w tym czasie dokonali oszustw leasingowych w celu wyłudzenia maszyn i samochodów budowlanych na łączną kwotę nie mniejszą niż 10 mln zł. Każda z osób w grupie pełniła inną rolę. Był organizator, sprzedający oraz kupujący. Sprawcy fałszowali dokumentację niezbędną do otrzymania leasingu.

W tej sprawie policjanci zatrzymali już 7 osób. Wcześniej zostały zatrzymane dwie osoby, którym przedstawiono zarzuty oszustwa. Obecnie te dwie osoby przebywają w areszcie. Policjanci odzyskali też maszynę budowlana o wartości ok. 280 tys. zł.

Za oszustwo i udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

(źródło: KWP we Wrocławiu)
 

Powrót na górę strony