Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono 10 kg marihuany

Data publikacji 31.10.2009

Blisko 10 kilogramów suszu marihuany zabezpieczyli wczoraj rano policjanci w jednym z mieszkań na terenie powiatu puławskiego. Zatrzymany 30-latek, właściciel posesji, twierdzi, że konopie wyrosły same w foliowym namiocie do uprawy warzyw, a on je jedynie pozbierał. Mężczyzna jeszcze wczoraj trafił na przesłuchanie do prokuratury. Policjanci wnioskowali o jego aresztowanie. Za uprawę i posiadanie narkotyków w znacznych ilościach mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Puławscy policjanci z zespołu do walki z przestępstwami narkotykowymi weszli wczoraj rano do jednego z domów pod Puławami. Z operacyjnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że właściciel posesji posiada środki odurzające. Jak się okazało, na posesji, w foliowym namiocie do uprawy warzyw, rosły pozostałości krzaków konopi. W domu policjanci natrafili na suszące się łodygi oraz zapakowany w worki foliowe susz ziela konopi.

Zatrzymany 30-letni mężczyzna, właściciel posesji, twierdzi, że konopie wyrosły same w tunelu, a on je jedynie pozbierał. Łącznie zabezpieczono około 10 kilogramów tego odurzającego środka.

Mężczyzna jeszcze wczoraj trafił na przesłuchanie do prokuratury. Policjanci wnioskowali o jego aresztowanie. Za uprawę i posiadanie narkotyków w znacznych ilościach mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Jak mówią policjanci pracujący nad sprawą, ma ona charakter rozwojowy. Funkcjonariusze będą sprawdzali, czy 30-latek nie zajmował się także wprowadzaniem narkotyków do obrotu.

(źródło: KWP w Lublinie)
 

Powrót na górę strony