Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli z narkotykami

Data publikacji 03.11.2009

Policjanci ze Szczecina zabezpieczyli ponad 1700 gramów narkotyków o czarnorynkowej wartość prawie 100 tys. zł. Zatrzymali także dwóch mężczyzn, którzy już usłyszeli zarzuty m. in podsiania znacznej ilości narkotyku. Jeden z nich został aresztowany.

Szczecińscy policjanci codziennie rozpracowują kolejnych dilerów. W ostatnim czasie w ciągu jednego dnia na terenie miasta zatrzymali dwóch mężczyzn i zabezpieczyli ponad 1700 gramów marihuany.

Pierwsze zatrzymanie przeprowadzone było przez policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej. Funkcjonariusze po uzyskaniu informacji o przestępcy narkotykowym ustalili jego adres zamieszkania. 29-latek był tak zaskoczony wizytą policjantów, że potwierdził, iż w mieszkaniu posiada narkotyki. Wskazał policjantom miejsce, w którym ukrył ponad 1600 gramów narkotyków. W dwóch reklamówkach znajdowały się wysuszone konopie indyjskie. Jak wynikało z ustaleń, marihuana pochodziła z własnej plantacji 29-latka. Kilkadziesiąt krzaków ściął na początku ubiegłego miesiąca i wysuszył je - jak twierdzi dla własnego użytku. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Na drugi dzień usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Podejrzany jest już pod policyjnym dozorem a prokurator zastosował wobec niego poręczenie majątkowe. Mężczyzna był już notowany za przestępstwa narkotykowe. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Kolejne zatrzymanie przeprowadzili policjanci z Sekcji Kryminalnej z komisariatu na szczecińskim Pogodnie. W mieszkaniu 29-letniego mężczyzny, w czasie przeszukania pomieszczeń, zabezpieczyli ponad 100 gramów suszu roślinnego. Wstępne badania wykazały, że jest to marihuana. Następnego dnia mężczyzna usłyszał zarzuty za posiadanie i handlowanie narkotykami. Sąd tymczasowo aresztował go na dwa miesiące. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Szczecinie)

 

Powrót na górę strony