Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Skorumpowana urzędniczka państwowej agencji zatrzymana

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zatrzymali urzędniczkę Oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych z Korsz. Podejrzana przyjmując 15 tysięcy złotych wpadła w zasadzkę policjantów.

Policjanci zajmowali się tą sprawą od niespełna roku. W piątek, 13 stycznia br. około godziny 15.00 w korszańskim oddziale Agencji Nieruchomości Rolnych spotkali się z Heleną R. 44-letnia kobieta na co dzień pełniła funkcję starszego specjalisty ds. zamówień publicznych igospodarki mieszkaniowej. Była odpowiedzialna za procedury organizowania przetargów publicznych.

Tego dnia urzędniczka przyjęła 15 tysięcy złotych łapówki w zamian za uwzględnienie korzystniejszej oferty na ochronę obiektów Agencji Nieruchomości Rolnych położonych na terenie gminy Korsze. Tym samym wpadła w zasadzkę policjantów, którzy zastosowali, zgodnie z art. 19a Ustawy o Policji, kontrolowane wręczenie korzyści majątkowej.

Do policyjnego aresztu trafił także mąż urzędniczki - 45-letni Zbigniew R., któremu policjanci zarzucili pomocnictwo w popełnieniu przestępstwa. Mężczyzna odebrał od małżonki nielegalne pieniądze ipróbował wynieść je z budynku agencji.

Helenie R. postawiono zarzuty łapownictwa, za co grozi jej kara do 10 lat więzienia. Sąd Rejonowy wKętrzynie przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora i zdecydował, że najbliższe trzy miesiące podejrzana spędzi w areszcie.

Wobec Zbigniewa R. - pomocnika i męża skorumpowanej urzędniczki kętrzyńska Prokuratura Rejonowa zastosowała zakaz opuszczania kraju, zatrzymanie paszportu i poręczenie majątkowe wwysokości 5 tysięcy złotych.

To jednak nie koniec sprawy. Policjanci przyjrzą się legalności innych przetargów, które organizowała Helena R.
Powrót na górę strony