Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymanie w związku ze skimmingiem

Data publikacji 07.11.2009

Kolejna osoba zatrzymana na lotnisku w Balicach za przemyt sfałszowanych kart bankomatowych. Mężczyzna posiadał przy sobie kilkadziesiąt przerobionych kart płatniczych ukrytych w pudełkach po papierosach.

 To kolejny przypadek ujawnienia osoby mającej związek z procederem czyszczenia kont bankowych.Mężczyzna ten został zatrzymany przez policjantów i strażników granicznych ze specjalnej grupy działającej na lotnisku w Balicach. Funkcjonariusze ze specgrupy monitorują przestępczośc związaną z procederem tzw. skimmingu i rozpracowywaują grupy przestępcze podejmujące tego typu dzialalnośc. Zazwyczaj jest tak, że kradzieżą pieniędzy z kont bankowych zamują się międzynarodowe grupy przestępcze, w których panuje ścisły podzial ról – jedne osoby skanują niezbędne dane i przerabiają karty płatnicze na terenie państw Unii Europejskiej inne natomiast przemycają spreparowane karty na terytorium naszego kraju by potem na ich podstawie wypłacic pieniądze z bankomatów.

Z takimi przerobionymi kartami bankomatowymi zatrzymany został kilka dni temu 32 – letni obywatel Rumunii. Karty, które przemycał, ukryte były w pudełkach po papierosach. (opakowania sprawiały wrażenie fabrycznie nowych, ponieważ były zafoliowane i miały naklejony znak akcyzy). Podczas oględzin stwierdzono, że wszystkie karty zostały wcześniej przerobione (na paskach magnetycznych naniesiono numery kont bankomatowych najprawdopodobniej pozyskanych metodą skimmingu). Przemytnik przyleciał do Krakowa z Wielkiej Brytanii. Usłyszał już zarzuty posiadania oraz przemytu sfałszowanych kart bankomatowych za co grozi do 10 lat więzienia. Decyzją Sądu 32-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.
 

Powrót na górę strony