Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"San 2009" - wspólne działania służb

Data publikacji 07.11.2009

Ujawnienie i wykrywanie wykroczeń i przestępstw związanych z nielegalnym połowem ryb, kradzieży drewna z lasów oraz kłusownictwa - to główne cele działań pod kryptonimem "San 2009". Wspólna akcja Policji, Straży Leśnej, Straży Łowieckiej i Straży Rybackiej zakończyła się w piątek, 6 listopada.

Działania prowadzone były w czwartek, 5 listopada w godz. 12-20, a także w  piątek, 6 listopada w godz. 7-15. Objęto nimi teren Zespołu Parków
Krajobrazowych w Przemyślu (a więc Parki Krajobrazowe:  Południoworoztoczański, Puszczy Solskiej, Gór Słonnych i Pogórza Przemyskiego). Policjanci z Przemyśla i Lubaczowa wspólnie z Państwową  Strażą Rybacką w Rzeszowie, Państwową Strażą Łowiecką w Rzeszowie, Strażą Leśną Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie i Służbą Zespołu  Parków Krajobrazowych w Przemyślu kontrolowali osoby poruszające się w  rejonie objętym akcją. Funkcjonariusze ujawniali przypadki kłusownictwa czy  nielegalnego połowu ryb. Interweniowali także wobec osób, które wjeżdżały pojazdami mechanicznymi na tereny chronione.

W trakcie tych działań na terenie gminy Fredropol funkcjonariusze zatrzymali do kontroli samochód poruszający się leśną drogą. Pojazdem kierował 33-letni myśliwy, mieszkaniec powiatu przemyskiego. Mężczyzna  przewoził w samochodzie upolowanego jelenia. Po sprawdzeniu dokumentów okazało się, że tego dnia myśliwy nie był upoważniony do indywidualnego polowania. Więcej na ten temat na stronie KMP w Przemyślu.

Bartosz Wilk
 

Powrót na górę strony