Wyłudzali usługi hotelowe - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzali usługi hotelowe

Data publikacji 09.11.2009

Policjanci z III komisariatu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 28 lat, którzy wyłudzali usługi hotelowe. Mężczyźni wynajmowali pokoje i korzystali z różnych usług nie płacąc za nie. Opuszczając placówki hotelowe kradli wyposażenie np.: ręczniki, talerze, środki czystości a nawet telewizor. Jak wstępnie ustalono, tylko na terenie Lubelszczyzny, narazili 7 hoteli na straty na kwotę około 7 tys. złotych. Policjanci ustalają, czy oszuści nie dopuścili się podobnych przestępstw na terenie innych województw.

Do zatrzymania jednego z oszustów doszło przed kilkoma dniami. Policjanci z III komisariatu otrzymali telefon od pracowników jednego z hoteli w Lublinie, którzy poinformowali o ujęciu mężczyzny. Policjanci, którzy przybyli na miejsce ustalili, że ujęty 22-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego wspólnie ze swoim znajomym od kilku dni wynajmował pokój. Mężczyźni korzystali także z usług hotelowej restauracji. Goście opuszczając hotel powiadomili pracowników recepcji, że zaraz wrócą, gdyż wybierają się do bankomatu po pieniądze. Czujni i podejrzliwi w stosunku do gości pracownicy hotelu, nie pozwolili odejść obydwu mężczyznom. Poprosili jednego z nich o pozostanie na miejscu do momentu powrotu jego kompana z pieniędzmi. Jak się okazało, kolega już nie powrócił.

Ujętym mężczyzną okazał się 22-letni Łukasz R. mieszkaniec Lublina. Jak się okazało, mężczyzna chciał dodatkowo ukraść wyposażenie hotelu. Policjanci w trakcie przeszukania zawartości jego bagażu znaleźli m.in. ręczniki hotelowe oraz środki czystości. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Policjanci z III komisariatu zajęli się poszukiwaniem drugiego z oszustów.

28-letni Michał M. - mieszkaniec powiatu świdnickiego wpadł w ręce policjantów wczoraj pod jednym z hipermarketów podczas legitymowania. Zaskoczony zatrzymaniem trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych.

W trakcie prowadzonych przez funkcjonariuszy czynności okazało się, że mężczyźni nie tylko z tego hotelu wyłudzili usługi. W sumie od końca października aż do 4 listopada policjanci otrzymali o podobnych zdarzeniach 7 takich zgłoszeń. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyźni bawili w większości w luksusowych hotelach. Zamawiali posiłki, korzystali z różnych ofert i usług. Nie dość, że opuszczali hotele nie płacąc za pobyt, dodatkowo w torbach wynosili wyposażenie. Z jednego z hoteli w centrum miasta skradli nawet telewizor.

Jeden z zatrzymanych – 22-letni mieszkaniec Lublina usłyszał już 6 zarzutów wyłudzeń oraz zarzut kradzieży. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Jego 28-letni kolega znajduje się w policyjnym areszcie. Jutro trafi przed oblicze prokuratury i sądu.

Oszustom grozi kara do 8 lat wiezienia. Policjanci przypuszczają, że mężczyźni mogli się dopuścić podobnych przestępstw na terenie innych województw. Sprawa jest rozwojowa.

(źródło: KWP w Lublinie)

Powrót na górę strony
Polska Policja