Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za skimming

Data publikacji 10.11.2009

Kilkadziesiąt kart bankowych i "czystych" kart z paskami magnetycznymi oraz nakładki na bankomaty i komputery zabezpieczyli policjanci z Ochoty u czterech Bułgarów. Mężczyźni wpadli po tym, jak korzystając ze sfałszowanych kart próbowali wyłudzić z bankomatu gotówkę.

Tuż po 18.00 pracownik obsługujący kamery monitoringu zwrócił uwagę na mężczyzn kręcących się przy bankomacie przy ul. Grójeckiej. Podejrzewał, że mogą oni próbować wyłudzić pieniądze na podstawie sfałszowanych kart bankowych. O swoich podejrzeniach natychmiast powiadomił Policję. Informację o podejrzanych mężczyznach przekazano do wszystkich załóg policyjnych w terenie.

Kilkanaście minut później funkcjonariusze z Ochoty namierzyli czterech obywateli Bułgarii w wieku od 22 do 39 lat, odpowiadających podanym rysopisom. Podczas przeszukania znaleziono przy nich kilkadziesiąt kart bankowych i "czystych" kart z paskami magnetycznymi oraz lewy bułgarskie i złotówki. Zabezpieczono również fiata pandę, którą mężczyźni wypożyczyli z warszawskiej firmy. W aucie odkryli kolejne kilkadziesiąt kart magnetycznych i kilka tysięcy złotych. Przeszukano także pokoje hotelowe, w których zatrzymali się obywatele Bułgarii. Policjanci znaleźli tam 3 komplety tzw. "nakładek" na bankomaty oraz komputery. Wszystko wskazuje, ze przestępczym procederem zajmowali się od co najmniej dwóch miesięcy.

Mężczyzn zatrzymano, zostali przesłuchani. Usłyszeli zarzuty fałszowania kart płatniczych i wypłaty na ich podstawie pieniędzy z bankomatów. Dziś sąd zdecyduje o zastosowaniu środka zapobiegawczego wobec zatrzymanych. Policjanci ustalają, ile pieniędzy wyłudzili i jak wiele osób oszukali w tym czasie.

(źródło: KSP)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.13 MB)

Powrót na górę strony