Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzili VAT na ponad 3 miliony złotych

Data publikacji 10.11.2009

Policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą wyłudzającą podatek VAT poprzez fikcyjny obrót gospodarczy złomem oraz fałszowanie dokumentacji w obrocie wewnątrz unijnym. W tej sprawie zatrzymane zostały dwie osoby, w tym organizator procederu. Straty na szkodę Skarbu Państwa jakie spowodowali sprawcy, wynoszą ponad 3 miliony złotych.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 30-letniego mieszkańca Oleśnicy, który kierował zorganizowaną grupą przestępczą wyłudzającą podatek VAT. Grupa zajmowała się fikcyjnym obrotem złomem oraz fałszowała dokumentację towarową w obrocie wewnątrz unijnym. Mężczyzna był całkowicie zaskoczony wizytą policjantów w jego domu. Twierdził, że nie wie o co chodzi.

W tej sprawie policjanci wcześniej zatrzymali już innego mieszkańca powiatu oleśnickiego. Po przedstawieniu mu zarzutów oszustwa, został tymczasowo aresztowany.

Jak ustalili policjanci sprawcy działając w zorganizowanej grupie przestępczej w latach 2007-2008, fałszowali dokumentację w obrocie towarów wewnątrz unijnym. W związku z prowadzoną działalnością nie płacili podatku VAT. Ponadto okazało się, że grupa zajmowała się fałszowaniem dokumentacji w obrocie złomem. Poprzez swoje działania spowodowali uszczuplenia w podatku VAT. Łącznie straty na szkodę Skarbu Państwa oszacowano na 3 300 000 zł.

Mężczyzna decyzją sądu trafił do aresztu. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i oszustwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

(Źródło: KWP Wrocław)

Powrót na górę strony