Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania

Data publikacji 10.11.2009

Policjanci z ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali 47-letniego mężczyznę, który nie dość że jechał rowerem znajdując się w stanie nietrzeźwości to był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania.

Wczoraj około godziny 12:00, policjanci świnoujskiej drogówki, którzy pełnili służbę na terenie miasta zatrzymali do kontroli rowerzystę przy ulicy Markiewicza. Od 47-latka wyraźnie czuć było woń alkoholu. W związku z powyższym przeprowadzili badanie alkomatem, które wykazało, że mężczyzna ma ponad promil alkoholu w organizmie.

Następnie funkcjonariusze sprawdzili 47-latka w policyjnych systemach. Po tym okazało się, że jest on poszukiwany listem gończym od stycznia 2008 roku przez Sąd Rejonowy w Środzie Wielkopolskiej. Ale na tym informacje z policyjnego systemu się nie skończyły, dzięki dostępowi do systemu informacji Schengen wyszło na jaw, że mężczyzna ten również jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Ma on do odbycia karę 1 roku i 3 miesięcy pozbawienia wolności, którą to spędzi w świnoujskim Areszcie Śledczym.

Poszukiwany odpowie także za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

(źródło: KWP w Szczecinie)

Powrót na górę strony