Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Ostatni klaps na planie filmu "Życie jest jedno - to nie gra"

Wczoraj w sali rozpraw Sądu Okręgowego w Elblągu padł ostatni klaps na planie filmu prewencyjnego pt. "Życie jest jedno - to nie gra". Scenariusz powstał na kanwie prawdziwej historii grupy nieletnich sprawców czynów karalnych, wielokrotnie zatrzymywanych w Policyjnej Izbie Dziecka w Elblągu.

Pomysł na film zrodził się w Komendzie, a był uwarunkowany koniecznością stworzenia nowej, bardziej skutecznej formy przekazu, skierowanej do nieletnich. Film jest barwną opowieścią o grupie młodych ludzi, których uzależnienia doprowadzają do kolizji z prawem. Sceny były kręcone miedzy innymi w Szpitalu Wojewódzkim, w Komendzie Miejskiej Policji, w jednej z elbląskich dyskotek.

Ekspresji dodają sceny pościgu przestępców ulicami Elbląga. Dużym atutem tej nowatorskiej formy dotarcia do młodzieży jest realizm sytuacyjny, doskonała gra aktorska licealistów z klasy medialnej II Liceum w Elblągu oraz wątek kryminalny, trzymający widza w dużym napięciu. Premiera odbędzie się pod koniec marca br. w jednym z elbląskich kin, a poprzedzona zostanie konferencją na temat problematyki przestępczości wśród nieletnich.

Projekcja będzie darmowa i adresowana szczególnie do młodzieży. Niewykluczone, że film trafi na ekrany innych kin na terenie kraju.
Powrót na górę strony