Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli ponad 6 tysięcy paczek nielegalnych papierosów

Data publikacji 13.11.2009

Ponad 6 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy i nielegalny alkohol zabezpieczyli iławscy policjanci i celnicy. Papierosy i alkohol był schowany w garażu zajmowanym przez dwóch mieszkańców Iławy. Mężczyźni odpowiedzą teraz za przestępstwo skarbowe, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego iławskiej Policji oraz funkcjonariusze Grupy Mobilnej Urzędu Celnego w Olsztynie przeprowadzili wspólną akcję skierowaną przeciwko osobom podejrzanym o handel papierosami i alkoholem bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Policjanci przeszukali garaż i samochód należący do Andrzeja D. i Sławomira H. W pomieszczeniu zajmowanym przez mieszkańców Iławy funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 6 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz zabezpieczyli 25 litrów nielegalnego alkoholu. Obaj mężczyźni odpowiedzą za przestępstwo skarbowe, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Jeden z mężczyzn, Andrzej D. w przeszłości był już karany za podobne przestępstwo.

Zabezpieczone papierosy i alkohol ulegną przepadkowi. Wspólne akcje policjantów i celników będą prowadzone systematycznie na terenie całego powiatu iławskiego.

(źródło: KWP w Olsztynie)
 

Powrót na górę strony