Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny zatrzymany do wyłudzeń kredytów

Data publikacji 17.11.2009

Gdańscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali kolejną osobę podejrzaną o udział w wyłudzeniach kredytów na kwotę nie mniejszą niż milion złotych. Zatrzymany to współorganizator przestępczego procederu. W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali już kilka osób i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy miejskiej w Gdańsku pracowali przy tej sprawie od dłuższego czasu. Jak wynikało z ustaleń, kredyty w wysokości kilkudziesięciu złotych zaciągały tzw. słupy. Policjantom zależało na zatrzymaniu rzeczywistych sprawców tych wyłudzeń.

Wczoraj funkcjonariusze zatrzymali 38-letniego mężczyznę podejrzanego o współudział w wyłudzeniu kredytów na kwotę 300 tys. zł. w placówkach bankowych na terenie woj. pomorskiego. Został on zatrzymany w związku z kontynuacją sprawy wyłudzania kredytów na łączną kwotę ponad miliona złotych. 38-latek zajmował się wyszukiwaniem tzw. słupów oraz nadzorował wszystkie sprawy z tym związane. Polegało to między innymi na przygotowywaniu sfałszowanych dokumentów, które przedkładane były w banku. Trudnił się głównie wyłudzeniami kredytów samochodowych.

Wobec 38-letniego gdańszczanina sąd zastosował wczoraj dozór policji oraz poręczenie majątkowe.

W prowadzonej sprawie funkcjonariusze zatrzymali już wcześniej kilka osób. Przedstawiono im zarzuty wyłudzenia kredytów oraz oszustw. Grozi za to kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Trwa ustalanie skali tego przestępczego procederu oraz wszystkich osób z nim związanych.

(źródło: KWP w Gdańsku)

Powrót na górę strony