Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólna wymiana doświadczeń funkcjonariuszy i żołnierzy

Data publikacji 18.11.2009

Wydział Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy jest pomysłodawcą i organizatorem warsztatów dla grup realizujących zatrzymania wysokiego ryzyka w województwie kujawsko - pomorskim. Uczestniczą w nich zarówno funkcjonariusze straży granicznej, ABW, żołnierze oddziału specjalnego żandarmerii wojskowej oraz kujawsko-pomorscy policjanci.

Rozpoczęła się kolejna edycja warsztatów dla grup realizujących zatrzymania wysokiego ryzyka. Funkcjonariusze straży granicznej, ABW, żołnierze z oddziału specjalnego żandarmerii wojskowej oraz policjanci województwa kujawsko - pomorskiego wymieniają swoje doświadczenia w ciągu 3 dni. Przez pierwsze dwa dni, treningi odbywają się w pomieszczeniu. W tym czasie uczestnicy zajęć, których w każdej edycji jest szesnastu, ćwiczą taktyki i techniki interwencji, elementy samoobrony, taktykę poruszania się w zespołach z bronią palną w pomieszczeniach oraz ratownictwo medyczne. Trzeciego dnia na nowoczesnej strzelnicy w Komisariacie Toruń Podgórz doskonalą strzelanie sytuacyjne w zespołach dwu i czteroosobowych.

Dotychczas przeszkolonych zostało 32 funkcjonariuszy i żołnierzy. Pomysł zorganizowania tego typu cyklicznych warsztatów powstał w Wydziale Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

(źródło: KWP w Bydgoszczy)
 

Film Wspólna wymiana doświadczeń funkcjonariuszy i żołnierzy

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Wspólna wymiana doświadczeń funkcjonariuszy i żołnierzy (format flv - rozmiar 6.64 MB)

Powrót na górę strony