Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KSP: Zatrzymani na podstawie śladów biologicznych

Policjanci z Wydziału dw. z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw zatrzymali Artura P. (29 l.) i Ryszarda U. (43 l.) podejrzanych o napady rabunkowe na terenie Mazowsza. Sprawcy atakowali swoje ofiary w ich mieszkaniach. Dwa z nich miały miejsce w Legionowie.

Nad sprawami dwóch napadów w Legionowie policjanci pracowali od kilku miesięcy. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze uzyskali informację, że ta sama grupa dokonała brutalnego napadu na starsze małżeństwo w powiecie wyszkowskim. Złodzieje rabowali pieniądze, karty bankomatowe, wartościowe przedmioty, a z miejsc w jakich dokonano przestępstw odjeżdżali pojazdami skradzionymi pokrzywdzonym.

Na podstawie zabezpieczonych śladów genetycznych policjanci wytypowali osoby podejrzewane o te przestępstwa. Podejrzenia policjantów z "Terroru" potwierdziły się, gdy z Wyszkowa przysłano zdjęcia jednego ze sprawców. Kamera bankomatowa zarejestrowała przestępcę, gdy ten korzystał ze skradzionej karty. Teraz już policjanci mieli pewność, że wytypowani mężczyźni są odpowiedzialni za napady w Legionowie. Kwestią czasu było tylko ich zatrzymanie.

Ryszard U. wpadł w Warszawie. Artura P. policjanci zatrzymali pod Piasecznem. Nad ranem uzbrojeni po zęby funkcjonariusze z Wydziału Realizacyjnego wkroczyli jednocześnie do domów poszukiwanych nie dając im żadnych szans na ucieczkę.

Mężczyzn przewieziono natychmiast do KSP i przedstawiono im zarzuty za napady rabunkowe. Sąd zastosował już wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Zatrzymanym grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony