Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli ponad kilogram narkotyków

Data publikacji 19.11.2009

Policjanci z Lublina odnaleźli wczoraj w jednym z mieszkań w centrum miasta ponad 700 g amfetaminy oraz ponad 300 g marihuany. Szacunkowa wartość zabezpieczonych środków odurzających to ponad 170 tys. zł. Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, ustalają jaką rolę każdy z nich pełnił w przestępczym procederze. Wprowadzanie do obrotu środków odurzających w znacznej ilości zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po południu policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Lublinie weszli do jednego z mieszkań w centrum miasta. Z informacji posiadanych przez operacyjnych wynikało, że właśnie pod tym adresem przechowywane są środki odurzające. Kiedy policjanci weszli do środka w mieszkaniu przebywało trzech mężczyzn w wieku od 33 do 44 lat. W pewnym momencie 40–letni Jan K. chwycił znajdującą się w pomieszczeniu reklamówkę i wyrzucił ją przez okno. Siatka została zabezpieczona przez stojących po oknem funkcjonariuszy. Znajdowały się w niej narkotyki oraz waga elektroniczna. Po sprawdzeniu narkotesterem okazało się, że była to amfetamina oraz marihuana.

Policjanci przeszukali wszystkie pomieszczenia oraz miejsca zamieszkania pozostałych mężczyzn przebywających w lokalu. W czynnościach uczestniczył także przewodnik z psem służbowym do wyszukiwania narkotyków. Przy 33-letnim Maricnie L. ujawniono ponadto woreczek foliowy z narkotykami. Policjanci zabezpieczyli łącznie blisko 729 gramów amfetaminy, ponad 326 gramów marihuany, wagę elektroniczną oraz kilkaset woreczków foliowych tzw. dilerek. Z takiej ilości zabezpieczonej amfetaminy można sporządzić blisko 7300 porcji konsumenckich, z kolei z marihuany ponad 1300. Wartość zabezpieczonych środków odurzających szacowana jest na kwotę ponad 170 tys. zł.

Do policyjnego aresztu trafili trzej mieszkańcy Lublina 33-letni Marcin M., 40-letni Jan K. oraz 44-letni Piotr S. Policjanci ustalają jaka rolę każdy z tych mężczyzn pełnił w tym przestępczym procederze. Zabezpieczone narkotyki należały do 33-latka. W myśl ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii wprowadzanie do obrotu środków odurzających w znacznej ilości zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Lublinie)

Film Zabezpieczyli ponad kilogram narkotyków

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zabezpieczyli ponad kilogram narkotyków (format flv - rozmiar 1.53 MB)

Powrót na górę strony