Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadka kolejnego przemytnika

Data publikacji 19.11.2009

W ręce policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą radomskiej Policji i celników wpadł 37-latek z Tomaszowa. Mężczyzna przewoził w swoim aucie papierosy bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 170 tysięcy sztuk papierosów z przemytu, o wartości ok. 90 tys. zł. To kolejna już osoba zatrzymana w ostatnich dniach przez funkcjonariuszy, zajmująca się handlem papierosami zza wschodniej granicy.

W Podgórze policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą radomskiej Policji wspólnie z celnikami zatrzymali do kontroli seata, którym kierował 37-latek z Tomaszowa. W czasie przeszukania auta ujawniono i zabezpieczono ponad 170 tysięcy sztuk papierosów z przemytu. Wartość zabezpieczonego towaru oszacowano na ponad 90 tysięcy złotych. Jak ustalili funkcjonariusze przemycane papierosy miały trafić na radomskie targowiska.

Mężczyzna po przedstawieniu zarzutów z Kodeksu Karno-Skarbowego został zwolniony do domu. Grozi mu wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 2.

Warto przypomnieć, że w ostatnich tygodniach to kolejne „trafienie” radomskich policjantów w osoby, które zajmują się handlem papierosami bez polskich znaków akcyzy. Kryminalni zatrzymali 54-latkę, przy której ujawnili 51 tysięcy sztuk papierosów różnych marek pochodzących z przemytu, policjanci ruchu drogowego zatrzymali 21-latka, który przewoził ponad 50 tysięcy sztuk papierosów, a funkcjonariusze z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą wraz z radomskimi celnikami zatrzymali 33-letniego mężczyznę, u którego znaleźli prawie 290 tysięcy sztuk papierosów z przemytu. Był to w ostatnim czasie rekordowy przemyt papierosów.

(źródło: KWP w Radomiu)
 

Film Wpadka kolejnego przemytnika


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Wpadka kolejnego przemytnika (format flv - rozmiar 2.04 MB)

Powrót na górę strony