Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

35-lecie orkiestry policyjnej z Wrocławia

Data publikacji 19.11.2009

Jutro Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zagra koncert jubileuszowy, który uczci 35-lecie jej działalności. W swoim dorobku policyjna orkiestra ma ponad trzy i pół tysiąca występów oraz udział w kilkunastu programach telewizyjnych i radiowych, a także przeglądach i międzynarodowych festiwalach. W jubileuszowym koncercie gościnnie wystąpią także studenci Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

W 35-letnim dorobku Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu jest ponad trzy i pół tysiąca różnego rodzaju występów oraz udział w kilkunastu programach telewizyjnych i radiowych. Orkiestra z sukcesami bierze udział w przeglądach orkiestr krajowych oraz festiwalach międzynarodowych w całej Europie.

Do prestiżowych wydarzeń, w których m.in. uczestniczyła orkiestra należała Jubileuszowa Pielgrzymka Wojska i Policji do Włoch w listopadzie 2000 r., podczas której muzycy zaprezentowali swój repertuar na audiencji u Ojca Świętego Jana Pawła II. Orkiestra brała udział w Kabaretonie XXIX Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu oraz w XXII Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Koncerty i pokazy musztry paradnej orkiestry policyjnej z Wrocławia (rocznie średnio około 135) uświetniają imprezy jubileuszowe, zawody sportowe i programy prewencyjno - edukacyjne związane z działalnością Policji Państwowej, w tym programy dla dzieci. Od kilku lat orkiestra uczestniczy w pilotowanym przez Polski Związek Chórów i Orkiestr programie, "Rozśpiewamy Polskę", propagującym działalność chórów szkolnych.

Do tej pory policyjną orkiestrę z Wrocławia mogli obejrzeć i usłyszeć mieszkańcy wielu krajów Europy, a na terenie Saksonii, Dolnej Saksonii i Bawarii znana jest ona niemalże jak w Polsce.

Założycielem i kapelmistrzem orkiestry do roku 2002 był podinsp. Tadeusz Mroczek. Obecnie funkcję tę pełni asp. sztab. Adam Witiw.

Podczas jutrzejszej uroczystości kierownictwo Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz członkowie orkiestry zostaną uhonorowani przez Polski Związek Chórów i Orkiestr złotymi, srebrnymi i brązowymi odznakami.

Z okazji tego jubileuszu życzymy kolejnych lat twórczej działalności na Dolnym Śląsku, w kraju i za granicą.

Wszystkich, którzy chcieliby posłuchać Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zapraszamy 20.11.2009 r. o godzinie 14.00 do Domu Klubowego "Śnieżka", mieszczącego się przy pl. Muzealnym 16 we Wrocławiu. Wstęp wolny.

(źródło: KWP we Wrocławiu)
 

Powrót na górę strony