Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stadionowi handlarze w rękach Policji

Data publikacji 20.11.2009

Trzy osoby zatrzymane, zabezpieczone 3715 sztuk odzieży, 17 par butów oraz 2900 złotych na poczet przyszłych kar i grzywien. To wynik dzisiejszych działań przeprowadzonych przez policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na bazarze wokół Stadionu X-lecia.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą przez cały czas prowadzą działania, których celem jest ograniczenie i likwidacja handlu podrobionymi towarami. Dziś w nocy po raz kolejny została przeprowadzona akcja wokół dawnego Stadionu X-lecia. Funkcjonariusze zatrzymali trzy osoby, które oferowały do sprzedaży odzież opatrzoną zastrzeżonymi znakami towarowymi. Osoby te handlowały skarpetami, czapkami, rękawiczkami, bluzami, koszulkami, spodniami, kurtkami, kamizelkami, dresami i butami, które jedynie przypominały oryginalne towary renomowanych firm światowych.

25-letni obywatel Turcji miał 2724 sztuki odzieży. Poza ubraniami funkcjonariusze zabezpieczyli od niego 220 złotych na poczet przyszłych kar. 33-letni mieszkaniec Sri Lanki miał na swoim stoisku 359 sztuk różnych ubrań i 17 par butów sportowych. Jemu również zabezpieczono gotówkę w kwocie 400 złotych. Ostatnia zatrzymana osoba to 51-letnia Ukrainka, która sprzedawała skarpetki. Po przeliczeniu okazało się, że miała ich 622 pary. W jej przypadku zabezpieczono mienie w postaci 300 złotych.

Cała trójka usłyszy dziś zarzuty. Odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwa.

(źródło: KSP)

Film Stadionowi handlarze w rękach Policji


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Stadionowi handlarze w rękach Policji (format flv - rozmiar 3.71 MB)

Powrót na górę strony