Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wczoraj policjanci z wydziału kryminalnego KWP wspierani przez funkcjonariuszy z Łęczycy zatrzymali dwie osoby i zlikwidowali kolejne plantacje konopi indyjskiej.

Do tej pory w ręce funkcjonariuszy wpadło 13 osób, z których już siedem tymczasowo aresztowano.

9 maja 2005 r. policjanci z wydziału kryminalnego KWP wspierani przez funkcjonariuszy z Łęczycy zatrzymali dwie osoby i zlikwidowali kolejne plantacje konopi indyjskiej. Do tej pory w ręce funkcjonariuszy wpadło 13 osób, z których już siedem tymczasowo aresztowano. Wczoraj popołudniem policjanci, idąc za ciosem niedzielnych zatrzymań, niemalże w tym samym czasie uderzyli w dwa miejsca w powiecie łęczyckim. U 31-letniego mieszkańca Topoli Królewskiej w trakcie przeszukania na poddaszu domu ujawniono około 400 krzaków konopi nazywanej „Białą wdową” oraz około 2.800 gramów marihuany.

Pomieszczenia były profesjonalnie przygotowane, odpowiednio przyciemnione i ocieplone. Zdemontowano aparaturę wspomagającą uprawę. Jak wynika z wstępnych ustaleń, podejrzany zajmował się tą nielegalną uprawą od dwóch lat. Około 14.30 w miejscowości Witonia wpadł kolejny członek grypy narkotykowej. W domu 26-latka zabezpieczono około 650 sadzonek konopi. Rośliny suszone były na strychu gdzie ujawniono również około 200 g suszu. Łącznie zabezpieczono co najmniej 1050 roślin konopi oraz około 3 kilogramy marihuany. Czarnorynkową wartość narkotyku oszacowano na około 100.000 złotych.

Zatrzymani wczoraj podejrzani wkrótce dołączą najprawdopodobniej do tymczasowo aresztowanych już wspólników. Sąd rozpatruje wnioski w ich sprawie. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony