Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie CBŚ w dilerów narkotykowych

Data publikacji 23.11.2009

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali kolejnych 6 osób zamieszanych w handel narkotykami na duża skalę. Rozbili grupę handlarzy narkotyków działających na terenie Dolnego Śląska, Małopolski i woj. Lubuskiego i tym samym zlikwidowali kanał przerzutowy wiodący przez Wielkopolskę.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali w poniedziałek na terenie Dolnego Śląska kolejnych sześć osób, członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się handlem narkotykami na dużą skalę. Funkcjonariusze Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP wkroczyli jednocześnie do mieszkań w Legnicy, Nowej Soli i Bolesławcu. Jeden z podejrzanych został zabrany z aresztu śledczego w Opolu, gdzie trafił w innej sprawie. Policjanci podczas przeszukania mieszkań znaleźli tabletki ekstazy, pojemniki po marihuanie, wagi elektroniczne oraz dwie sztuki broni. Zatrzymani to wspólnicy podejrzanych, których zatrzymano w lutym i sierpniu tego roku.

Wszystko zaczęło się w lutym 2009 roku. Po wielu miesiącach rozpracowywania handlarzy narkotyków policjanci z CBŚ wpadli na trop kurierów. W podpoznańskim Stęszewie w zorganizowaną zasadzkę wpadli trzej mężczyźni. Warszawski kurier chciał przekazać 3 kg amfetaminy dwóm odbiorcom z Dolnego Śląska.

Charakter informacji pojawiających się w tej sprawie wskazywał na to, że grupa antynarkotykowa CBŚ trafiła na jeden z aktywniejszych gangów narkotykowych działających na południu Wielkopolski i Dolnym Śląsku. Biorąc to pod uwagę policjanci ściśle współpracowali z Wydziałem V ds. Zwalczania Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu. Działania operacyjne szybko doprowadziły do ustalenia szefów zorganizowanej grup przestępczej. W sierpniu 2009 roku została przeprowadzona akcja zatrzymania sześciu narkotykowych handlarzy z Legnicy, Jaworzna i Głogowa. Wśród zatrzymanych wówczas, byli mężczyźni, którzy założyli i kierowali grupą przestępczą.

Policjanci z CBŚ w czasie rozpracowywania zatrzymanych handlarzy trafili także na ślad „nietykalnych” dotąd dilerów narkotykowych z Legnicy i Nowej Soli. Pojawiły się informacje, że niektórzy z nich mogą być uzbrojeni. Akcja zatrzymania tych ludzi musiała być precyzyjnie zaplanowana. W poniedziałek rano jednocześnie do wytypowanych mieszkań weszli policjanci CBŚ i BOA KGP. W Legnicy zatrzymali rezydenta gangu w tym mieście, Piotra A. pseudonim Goodwey. Kolejni zatrzymani to: Ewa S., Rafał B., Sebastian M. pseudonim Meyson i Tomasz D. - wszyscy z Nowej Soli. Ostatni z zatrzymanych to Bartosz B. pseudonim Borys, zabrany przez policjantów z aresztu śledczego w Opolu, gdzie trafił wcześniej w innej sprawie.

Policjanci z CBŚ i prokuratorzy z Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu są przekonani, że zlikwidowany gang narkotykowych dilerów mógł wprowadzić na rynek kilkadziesiąt kilogramów amfetaminy i innych narkotyków. Łącznie w tej sprawie zatrzymano 15 osób. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, posiadanie i handel narkotykami grozi kara do 10 lat więzienia.

(źródło: KWP w Poznaniu)

Film Kolejne uderzenie CBŚ w dilerów narkotykowych

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Kolejne uderzenie CBŚ w dilerów narkotykowych (format flv - rozmiar 2.99 MB)

Powrót na górę strony