Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kraków: Skuteczne działania CBŚ

Pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci z Centralnego Biura Śledczego w Krakowie przez dwa dni zatrzymywali członków zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym. Grupa działała na terenie całej Polski południowej od około 2003 roku. Podczas zorganizowanej akcji równocześnie zatrzymano 7 członków grupy.


Do zatrzymań doszło głównie w mieszkaniach oraz w siłowni. Zatrzymani są mieszkańcami Krakowa oraz województwa małopolskiego w wieku od 26 do 43 lat. Wśród nich jest czterdziestokilkuletni Musollini. Wszyscy sprawcy byli już w przeszłości karani za różne przestępstwa kryminalne. Grupa zajmowała się głównie handlem narkotykami na skale hurtową. Byli tzw. dużymi hurtownikami. Oferowali do sprzedaży przede wszystkim amfetaminę, kokainę, heroinę i ekstazy. Grupa zajmowała się także wymuszaniem haraczy od właścicieli agencji towarzyskich i takie zarzuty również zostały im przedstawione.

Całej siódemce przedstawiono także zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, jak również handlu narkotykami w ilościach hurtowych. Oba przestępstwa są zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 10. Decyzją sądu wszyscy zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.
  • CBŚ
Powrót na górę strony