Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobicie w centrum miasta

Data publikacji 24.11.2009

Policjanci ze Szczecina zatrzymali siedem osób, które brały udział w pobiciu. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez policyjny monitoring, a obsługujący go operator natychmiast wysłał na miejsce pomoc. Wobec sprawców prokuratura zastosowała policyjne dozory oraz poręczenia majątkowe.

Około drugiej w nocy osoba obsługująca kamerę w Miejskim Sztabie Policji zauważyła pobicie przy ul. Wyszyńskiego. Kamera zarejestrowała jak grupa kilku osób bije czterech mężczyzn. Na miejsce został skierowany patrol prewencji „Kobra”. Gdy policjanci jechali na tą interwencję operator zauważył jak sprawcy pobicia wsiadają do dwóch samochodów i odjeżdżają. Policjanci ruszyli za oddalającymi się pojazdami i po chwili zatrzymali siedmiu mężczyzn.

Na miejscu oczekiwali również pokrzywdzeni. Czterech pobitych mężczyzn, z widocznymi obrażeniami uskarżało się na ból. Wezwano pogotowie i poszkodowani zostali karetką przewiezieni do szpitala.

Jeden z zatrzymanych, 23-letni mężczyzna, trafił do izby wytrzeźwień, pozostali - w wieku od 21 do 25 lat - zostali przewiezieni do policyjnego aresztu.

Na drugi dzień w Komisariacie Policji Szczecin Śródmieście napastnicy usłyszeli zarzuty pobicia czterech mężczyzn za co grozi im kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Prokurator, po zapoznaniu ze sprawą, zastosował wobec całej siódemki dozory policji oraz poręczenia majątkowe.

(źródło: KWP w Szczecinie)

Film Pobicie w centrum miasta

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Pobicie w centrum miasta (format flv - rozmiar 9.19 MB)

Powrót na górę strony