Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kredyt pozostał w banku

Data publikacji 25.11.2009

Małżonkowie i ich znajomy, w jednym z banków w warszawskim Śródmieściu, próbowali wyłudzić 65 tysięcy złotych, przedstawiając pracownikowi banku sfałszowaną dokumentację o osiąganych dochodach. Cała trójka została zatrzymana przez funkcjonariuszy stołecznego wydziału do walki z przestępstwami gospodarczymi i wywiadowczo – patrolowego. Za fałszowanie dokumentacji i próbę wyłudzenia pieniędzy grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W wyniku pracy operacyjnej policjanci wydziału do walki z przestępstwami gospodarczymi KSP i stołeczni wywiadowcy zatrzymali trzy osoby, które w jednym z banków w Śródmieściu próbowały wyłudzić kredyt.

Małżeństwo: 30-letni Rafał M., jego 35-letnia żona Iwona oraz ich znajomy 58-letni Grzegorz M. zostali zatrzymani w chwili, gdy pojawili się w banku, aby sfinalizować transakcję. Cała trójka, aby uzyskać pieniądze przedłożyła sfałszowaną dokumentację o dochodach. Czujność pracownika placówki uniemożliwiła wyłudzenie 65 tysięcy złotych.

Jak ustalili policjanci, wszystkie nieprawdziwe dokumenty, które posłużyły do próby wyłudzenia kredytu, wykonał Rafał M. Mężczyzna przyznał się do winy.

Za sfałszowanie dokumentacji i próbę wyłudzenia pieniędzy grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KSP)

 

Powrót na górę strony