Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W gospodarstwie trzymała niedożywione i cierpiące psy

Data publikacji 25.11.2009

Policjant z Dobrej otrzymał informację o tym, że 39-letnia mieszkanka powiatu łobeskiego, najprawdopodobniej przetrzymuje w swoim gospodarstwie domowym w niewłaściwych warunkach 9 psów. Podczas interwencji stwierdzono, że psy są niedożywione i mają obrażenia, które sprawiają, że zwierzęta te cierpią.

Informacja ta trafiła do kierownika Posterunku Policji w Dobrej. Funkcjonariusz otrzymał ją od innych mieszkańców wsi. Z informacji tych wynikało, że 39-latka na terenie gospodarstwa przetrzymuje dziewięć psów w niewłaściwych warunkach. Policjant udał się do tej miejscowości wraz z pracownikiem ochrony środowiska oraz inspekcji weterynaryjnej z Dobrej.

Na miejscu osoby wizytujące gospodarstwo stwierdziły, że dziewięć psów różnej rasy przebywa w niegodziwych warunkach bytowych. Trzy psy, które trzymane były na łańcuchach, miały obrażenia na łapach i ciele co powodowało, że zwierzęta te cierpiały. Ponadto psy były niedożywione i zaniedbane.

Można stwierdzić, że jest to zaniedbanie w opiece nad zwierzętami ze strony ich właścicielki. Zwierzęta zostały nakarmione i opatrzone przez weterynarza. Najprawdopodobniej dziś zostaną one zabrane z tego gospodarstwa, a ich właścicielka odpowie za znęcanie się nad zwierzętami. Za to przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Szczecinie)

Powrót na górę strony