Nielegalny alkohol i papierosy - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalny alkohol i papierosy

Data publikacji 25.11.2009

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zatrzymali organizatora amatorskiej rozlewni alkoholu. W wynajmowanym przez mężczyznę garażu funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1600 litrów nielegalnego alkoholu i 11 tysięcy sztuk papierosów.

Po raz kolejny policjanci z Wydziału PG zlikwidowali nielegalną rozlewnię alkoholu. Jej 38-letni organizator wynajął garaż w jednej z podkoszalińskich miejscowości. Został zatrzymany w momencie, gdy pakował do samochodu butelki ze spirytusem.

W garażu mężczyzna przechowywał ponad 330 plastikowych baniek o pojemności 5 litrów. Wszystkie były wypełnione czystym 96% spirytusem niewiadomego pochodzenia. W wielkim foliowym worku funkcjonariusze zabezpieczyli ponadto 11 tysięcy sztuk papierosów. Policjanci znaleźli tam również lejki do rozlewania spirytusu, komplety etykiet oraz nakrętki. W kartonie stały szklane litrowe butelki, do których mężczyzna już wcześniej przelał alkohol, a w kilku niepełnych pozostawił lejki. Zarówno papierosy, jak i alkohol nie miały żadnych znaków akcyzy. Po przeliczeniu okazało się, że 38-latek ukrył w garażu 1609 litrów spirytusu. Posiadając taką ilość nielegalnego alkoholu mężczyzna naraził Skarb Państwa na straty rzędu 80 tysięcy złotych. Jak oszacowano z zabezpieczonego spirytusu można by wyprodukować około 4 tysięcy litrów 40% wódki.

Alkohol i papierosy zostały zabezpieczone do sprawy.

38-latek usłyszał zarzuty posiadania i rozlewania znacznej ilości alkoholu bez znaków akcyzy w ilościach wskazujących na przeznaczenie do działalności gospodarczej. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Prokuratura zastosowała wobec niego policyjny dozór, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe w kwocie 2 tys. złotych.

(źródło: KWP w Szczecinie)

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja