Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli po latach

Data publikacji 25.11.2009

Policjanci z wydziału kryminalnego w Olsztynie zatrzymali dwóch przestępców poszukiwanych listami gończymi. 28-letni Sylwester T., wpadł w Radomiu, natomiast 36-letni Krzysztof N. z powiatu lidzbarskiego został zatrzymany w Wałbrzychu. Obaj mężczyźni byli już wcześniej karani, 28-latek za pobicie ze skutkiem śmiertelnym a 36-letni Krzysztof N. za kradzieże i pobicia. Na przestępcach ciążą już prawomocne wyroki.

Za 36-letnim mieszkańcem powiatu lidzbarskiego został wydany, przez miejscowy Sąd Rejonowy, list gończy. Krzysztof N. był poszukiwany od 2006 roku, za wcześniejsze pobicia i kradzieże. Mężczyzna ukrywał się w Wałbrzychu, gdzie od 2 lat mieszkał z konkubiną. 36-latek na co dzień posługiwał się fałszywymi dokumentami, dowodem osobistym i prawem jazdy wystawionymi na fikcyjne nazwisko. Krzysztof N. był zaskoczony zatrzymaniem, a mieszkająca z nim od 2 lat kobieta twierdziła, że nie znała prawdziwych personaliów swojego wybranka.

Policjanci wyjeżdżając z zatrzymanym z Wałbrzycha Krzysztofem N. byli świadkami potrącenia pieszej. Do zdarzenia doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce wypadku i do czasu przyjazdu miejscowego patrolu policji i karetki pogotowia udzielali poszkodowanej pierwszej pomocy.

Olsztyńscy kryminalni zatrzymali również 28-letniego Sylwestra T. Mężczyzna przed wymiarem sprawiedliwości ukrywał się na peryferiach Radomia, mieszkając w przemysłowej dzielnicy miasta. Mieszkaniec Miłakowa był poszukiwany listem gończym przez Sąd Okręgowy w Warszawie za pobicie ze skutkiem śmiertelnym mężczyzny, do którego doszło w 2007 roku. Sylwester T. Był kompletnie zaskoczony obecnością policjantów. W rozmowie z nimi przyznał się do pobicia sprzed 2 lat. Teraz mężczyzna trafi za kratki.

(źródło: KWP w Olsztynie)

Powrót na górę strony