Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlował podrobionymi perfumami i zegarkami

Data publikacji 26.11.2009

Prawie 400 sztuk perfum i około 200 zegarków z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek, zabezpieczyli wczoraj kartuscy kryminalni. Podróbkami na targowisku handlował 26-letni obywatel Bułgarii. Mężczyzna został zatrzymany. Za wprowadzanie do obrotu przedmiotów oznaczonych podrobionym znakiem towarowym grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Szacuje się, że straty jakie poniosły autentyczne firmy w wyniku sprzedawania podróbek wynoszą około 120 tysięcy złotych.

Przed południem kryminalni z Kartuz pojechali na targowisko miejskie w Sierakowicach. Z informacji jakimi dysponowali policjanci wynikało, że można tam kupić podróbki perfum oraz zegarków znanych marek. Funkcjonariusze kontrolujący targowisko na jednym ze straganów zauważyli mężczyznę, który oferował do sprzedaży właśnie takie produkty.

Okazał się nim 26-letni obywatel Bułgarii. Policjanci na jego stoisku zabezpieczyli prawie 400 sztuk perfum oraz prawie 200 zegarków z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Szacuje się, że straty jakie poniosły autentyczne firmy w wyniku sprzedawania podróbek, wynoszą około 120 tysięcy złotych.

Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej wprowadzanie do obrotu przedmiotów oznaczonych podrobionym znakiem towarowym jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Gdańsku)
 

Powrót na górę strony