Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groził, że wysadzi budynek sądu

Data publikacji 27.11.2009

Niespełna dwóch godzin potrzebowali stalowowolscy policjanci na zatrzymanie mężczyzny, który wczoraj rano zadzwonił do Sądu Rejonowego w Stalowej Woli z żądaniem okupu. Mężczyzna groził, że w przypadku niespełnienia jego żądań podłoży ładunek wybuchowy.

Dochodziła 9:00 kiedy pracownik stalowowolskiego sądu odebrał telefon. Dzwoniącym okazał się mężczyzna, który zażądał okupu w wysokości 3 miliardów złotych. W przypadku niespełnienia jego żądania groził, że wysadzi budynek sądu. W trakcie rozmowy mężczyzna używał słów wulgarnych wobec pracownika i groził mu zabójstwem.

O zaistniałym zdarzeniu niezwłocznie powiadomiona została stalowowolska Policja. Ustaleniem sprawcy tego przestępstwa zajęli się funkcjonariusze wydziału kryminalnego. W niespełna dwie godziny wytypowali podejrzanego. Mężczyzna został zatrzymany.

Okazał się nim 26-letni mieszkaniec Stalowej Woli. Mężczyzna był trzeźwy.Trafił do policyjnego aresztu. Za przestępstwo, którego dopuścił się 26-latek grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli.

(źródło: KWP w Rzeszowie)
 

Powrót na górę strony