Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł w Belgii

Data publikacji 28.11.2009

2,5 roku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Wpadł w Belgii. Na jego ślad wpadli funkcjonariusze Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału KWP w Białymstoku. W ojczyźnie czeka na niego wyrok 9 lat bezwzględnego wiezienia za zabójstwo 18-latki.

Policjanci z Belgii, współpracując z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, zatrzymali poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania mieszkańca Podlasia, który od przeszło 2,5 roku ukrywał przed polskim wymiarem sprawiedliwości. Wczoraj został przewieziony do Polski. Tu czeka go 9 lat kary bezwzględnego pozbawienia wolności.

W sierpniu 2007 roku Sąd Okręgowy w Białymstoku zadecydował, że Podlasianin, Wojciech B., najbliższych 9 lat spędzi w zakładzie karnym. Był to wyrok za umyślnie spowodowany przez skazanego tragiczny wypadek drogowy, do którego doszło wczesnym popołudniem 29 czerwca 2002 r. Wówczas to na drodze z Bielska Podlaskiego do Siemiatycz kierowane przez niego subaru zderzyło się z ciężarówką. Na miejscu zginęła podróżująca z nim 18-letnia mieszkanka Bielska Podlaskiego. Do wykonania kary jednak nie doszło, gdyż skazany przez blisko 2,5 roku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania.

Na jego ślad wpadli funkcjonariusze Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Do zlokalizowania go w Belgii w istotny sposób przyczyniły się sygnały telewidzów, które policjanci otrzymali od Magazynu Kryminalnego 997 po emisji programu poświęconego tej sprawie. Dzięki współpracy nawiązanej przez białostockich funkcjonariuszy z oficerem łącznikowym Królestwa Belgii ukrywający się mężczyzna został zatrzymany pod koniec września. Belgijscy funkcjonariusze zaskoczyli Wojciecha B. w mieście Mechelan na północy kraju, gdy podróżował samochodem.

Wczoraj Wojciech B. w policyjnej asyście został przewieziony do Polski. Tu czeka go wykonanie wyroku, którego chciał uniknąć, uciekając z kraju.

(źródło: KWP w Białymstoku)

Film Wpadł w Belgii


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Wpadł w Belgii (format flv - rozmiar 2.87 MB)

Powrót na górę strony