Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono 4,5 kg narkotyków

Data publikacji 29.11.2009

W jednym z mieszkań Białegostoku policjanci zabezpieczyli łącznie 4,5 kg narkotyków - amfetaminy i marihuany. Zatrzymano dwóch mężczyzn. Za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości środków odurzających grozi im nawet 10 lat więzienia.

W czwartek policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wkroczyli do jednego z mieszkań w centrum miasta. Z uzyskanych informacji wynikało, że mogą się tam znajdować duże ilości narkotyków. W mieszkaniu funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 25 lat. W trakcie przeszukania odnaleziono 2,2 kg amfetaminy i 2,3 kg marihuany. Z tak dużej ilości narkotyków mogłoby powstać ponad 28 tys. działek dilerskich o czarnorynkowej wartości około 180 tys. złotych.

Z policyjnych ustaleń wynika, że zatrzymani nielegalnym procederem trudnili się od co najmniej pół roku. Za ich pośrednictwem narkotyki trafiały do dilerów z Białegostoku i okolic. Ci z kolei sprzedawali je w pubach, dyskotekach czy szkołach. Prowadzący sprawę policjanci ustalają, skąd pochodziła zabezpieczona marihuana i amfetamina. Zatrzymani białostoczanie usłyszeli zarzut wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za to przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Sprawa ma charakter rozwojowy, nie są wykluczone dalsze zatrzymania. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa Białystok Południe.

(źródło: KWP w Białymstoku)

Powrót na górę strony