Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie w narkobiznes

Data publikacji 29.11.2009

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego udaremnili wprowadzenie do nielegalnego obrotu kilkudziesięciu kilogramów narkotyków. W ręce funkcjonariuszy wpadło 5 osób związanych z narkobiznesem. Mogą trafić za kratki nawet na 12 lat.

Prowadząc działania przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się produkcją i dystrybucją hurtowych ilości narkotyków oraz uprawą marihuany, policjanci z CBŚ zatrzymali na terenie Mazowsza dwóch mężczyzn w wieku 23 i 52 lat. Do zatrzymania doszło bezpośrednio po przeprowadzonej transakcji narkotykowej. W tym samym czasie ujęto na Śląsku kolejne trzy osoby związanych z tą sprawą. Były one już wcześniej karane za przestępstwa narkotykowe. Czterech zatrzymanych mężczyzn zostało już tymczasowo aresztowanych.

Podczas przeprowadzonej operacji zabezpieczono 35 kg marihuany. Jej czarnorynkowa wartość wynosi co najmniej 875 tys. złotych. W działaniach brali także udział policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku Białej.

Sprawa jest kontynuacją niedawnych zatrzymań przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego w województwie łódzkim. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Apelacyjna w Katowicach.

Za produkcję i handel narkotykami zatrzymanym grozi kara nawet 12 lat więzienia.

(źródło: KWP w Katowicach)

 

Powrót na górę strony