Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień Dawcy Szpiku w KGP

Data publikacji 01.12.2009

Dzisiaj w Komendzie Głównej Policji w budynku przy ul. Domaniewskiej każdy, kto chciał pomóc chorym na białaczkę, mógł zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego. Krew oddało blisko 120 osób, pracowników Policji i policjantów z Warszawy. Pamiętajmy, że co drugi chory nie znajduje dawcy, w takiej sytuacji każdy z nas może pomóc.

Dzisiaj w godzinach od 9:00 do 15:00 w budynku KGP w Warszawie przy ul. Domaniewskiej, każdy kto chciał pomóc osobom chorym na białaczkę, mógł zarejestrować się jako potencjalny dawca. Pomysłodawcą akcji i jednocześnie współorganizatorem Dnia Dawcy Szpiku Kostnego w KGP są pracownicy Biura Międzynarodowej Współpracy Policji. Fundacja DKMS Polska bardzo chętnie przystała na ten pomysł, ponieważ co drugi chory na białaczkę w Polsce nie znajduje dawcy wśród osób niespokrewnionych, dlatego tak ważne jest aby potencjalnych dawców było jak najwięcej.

Aby pomóc, przede wszystkim trzeba zarejestrować się jako potencjalny dawca. Dawcą może być każdy pomiędzy 18 a 55 rokiem życia. Wystarczy pobrać 4 ml krwi w celu określenia antygenów cech zgodności tkankowej. Jeśli okaże się, że posiada się takie same cechy zgodności tkankowe, jak chory na białaczkę, dopiero wówczas zostaje się faktycznym dawcą. Niezbędne będą jeszcze dodatkowe badania. Ale już rejestrując się jako potencjalny dawca, podejmujemy decyzję, o tym, że chcemy komuś pomóc, że chcemy podarować komuś życie.
 

  • Dzień Dawcy Szpiku w KGP
Powrót na górę strony