Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany podejrzany o zgwałcenie

Data publikacji 30.11.2009

Namysłowscy policjanci zatrzymali ukrywającego się od pięciu miesięcy mężczyznę podejrzewanego o zgwałcenie 15-letniej dziewczyny. W tym czasie 22-latek ukrywał się w różnych miejscach i jak ustalili funkcjonariusze, dokonał około 40 włamań. Mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do przestępstwa doszło 18 czerwca br. około godziny 21:00, na jednej z ulic w Namysłowie. Według ustaleń policjantów Sebastian W. dopuścił się wtedy rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, zgwałcił 15-letnią dziewczynę, skradł jej telefon komórkowy i oddalił się w nieznanym kierunku.

Przez ponad pięć miesięcy 22-latek ukrywał się w różnych miejscach poza terenem Namysłowa. Policjanci ustalili, że mężczyzna mógł wtedy dokonać około 40 włamań do piwnic i altanek ogrodowych, skąd skradł żywność i przedmioty nadające się do sprzedaży.

Policjanci natychmiast po otrzymaniu informacji o zgwałceniu rozpoczęli poszukiwania podejrzanego. W Laboratorium Kryminalistycznym KWP w Opolu opracowano portret pamięciowy sprawcy, który opublikowano w opolskich mediach.

26 listopada br. funkcjonariusze zatrzymali Sebastiana W. na trasie Namysłów-Smarchowice. W trakcie przeszukania jednego z miejsc, w których się ukrywał, policjanci odnaleźli skradziony 15-latce telefon komórkowy oraz wiele przedmiotów pochodzących z włamań.

Na wniosek prokuratora sąd wobec 22-latka podejrzanego o te liczne przestępstwa zastosował tymczasowy areszt.

Sebastianowi W. grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

(źródło: KWP w Opolu)

Powrót na górę strony