Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Katowice: Śląscy policjanci zatrzymali sprawców napadu

Policjanci komisariatu II w Bielsku-Białej zatrzymali pięciu sprawców w wieku od 16 do17 lat, podejrzanych o dokonanie napadu.

 Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej aresztował już dwóch 17-latków. Kolejny 17-latek został objęty policyjnym dozorem. Dwaj 16-letni sprawcy, w tym dziewczyna - za podżeganie do popełnienia tego przestępstwa poniosą odpowiedzialność przed Sądem dla Nieletnich.

Do zdarzenia doszło 13 stycznia br. około 17.00 na ulicy Sikornik w Bielsku-Białej. Dwaj 16-letni sprawcy wspólnie ze swoim starszym o rok kolegą uczestniczyli w imprezie. Ponieważ wiedzieli, że poszkodowany dysponuje nowym i wartościowym telefonem, podstępnie wywabili go z mieszkania na podwórku, gdzie czekali już na niego ich trzej starsi kompani. Napastnicy używając noża zagrozili pokrzywdzonemu, że pozbawią go życia i zażądali wydania telefonu komórkowego. W trakcie szamotaniny pokrzywdzonemu udało się wyrwać i uciec. 17-latek doznał obrażeń ciała, między innymi niewielkiej rany ciętej na twarzy. Oprawcy nie dali za wygraną i po kilkudziesięciu minutach ponownie wywabili pokrzywdzonego z mieszkania. Tym razem ofiara nie miała już tyle szczęścia. Sprawcy przewrócili pokrzywdzonego na ziemię i skradli z kieszeni jego kurtki telefon i uciekli. Dopiero wtedy pokrzywdzony zaalarmował Policję. Zdołał przy tym zapamiętać, że napastnicy zwracali się do siebie używając przezwisk.

Policjanci dysponując szczątkowymi informacji rozpoczęli działania. Już po kilku godzinach trafili na ślad jednego z napastników. W efekcie ujęto pięciu sprawców tego przestępstwa. Policjanci odzyskali także skradziony przez nich telefon komórkowy o wartości 500 złotych oraz zabezpieczyli nóż, którym posługiwali się napastnicy.
Powrót na górę strony